Our range of products include philips solar led street light all in one, syska led street light and crompton flood lights.
₹ 6150 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Wattage | 25 W |
| Certification | ISI |
| Input Voltage | 4.5 V |
| Model Name/Number | BRC010 |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 150 LM/W |
| Lumens | 4000 LM/W |
| Warranty | On site Warranty for 2 years |
| Color Temperature | 0.45 C |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Die-cast Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Surge Protection | 6 KV |
| Mounting Pipe Dia | 50 mm |
| Color Temperature | Cool White |
Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Model Type | Slim Model |
| Brand Name | Crompton |
| IP Rating | IP65 |
| Color Temperature (CCT) | Cool White |
| Warranty | 1 Year |
| Luminous Efficacy | 120 lm/W |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
Mr. ANURAG (MANAGER)
Alfa India Trading Company
G-604 Shaba complex, Shaba Complex Near khurram. nager Police Chuki
Lucknow - 226022, Uttar Pradesh, India