Pioneers in the industry, we offer 20 meter high mast lighting pole, led high mast lighting and high mast lighting from India.
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Multi arm |
| Mast Height | 20 meters |
| Wattage | 200 W |
| Height | 20 M |
| Lighting Color | Cool White |
| Light Block Color | Cool White |
| Usage/Application | Highways |
| SS wire rope | 8 mm |
| Number Of Light | 12 |
| Plate Thickness Mm | 32 mm |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Mast Height | 16 m |
| Total Wattage | 240 W |
| System Voltage | 240 V AC |
| CCT | 3000 K |
| Control Option | Manual |
Get Latest Price
| Mast Height | 12 m |
| Light Source | LED |
| Total Wattage | 400 W |
| No. of Luminaries | 4 Nos |
| System Voltage | 240 V AC |
| Mast Material | MS Galvanized |
| Top Dome | With Aviation Lamp |
| Usage Area | Highway, Railway Yard, Airport Apron, Industrial Yard, Stadium |
Mr. ANURAG (MANAGER)
Alfa India Trading Company
G-604 Shaba complex, Shaba Complex Near khurram. nager Police Chuki
Lucknow - 226022, Uttar Pradesh, India