Prominent & Leading Wholesale Distributor from Lucknow, we offer surya flood lights, philips led flood light 200w, surya led flood light, crompton led flood light, havells led flood lights and wipro led flood light.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| Power | Electric |
| Body Material | MS |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Philips Led Flood Light 200W |
| Input Voltage | 120 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Brand | Surya |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
| Driver Type | Isolated Driver |
| Body Type | Slim |
Get Latest Price
| Wattage | 150W |
| Brand | Crompton |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP66 |
| Light Color | Cool White |
| Body Type | Slim |
Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Brand | Havells |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP66 |
| Light Color | Cool White |
| Body Type | Slim |
Get Latest Price
| Brand | Wipro |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
| Body Type | Slim |
Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Brand | Surya |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
| Body Type | Slim |
Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Brand | Orient Electric |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
| Body Type | Slim |
Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Brand | Philips |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
| Driver Type | Isolated Driver |
| Body Type | Slim |
Get Latest Price
| Wattage | 50 W |
| Light Source | LED |
| Color Temperature | 4000 K |
| Input Voltage | 220–240 V |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Die Cast Aluminium |
Get Latest Price
| Light Type | LED Street Light |
| Power Rating | 30 W |
| Body Material | Die Cast Aluminium |
| Cct | 3000 K |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Ingress Protection | IP65 |
Mr. ANURAG (MANAGER)
Alfa India Trading Company
G-604 Shaba complex, Shaba Complex Near khurram. nager Police Chuki
Lucknow - 226022, Uttar Pradesh, India