Offering you a complete choice of products which include orient 90w led street light pc pro., solar street lights, solar street lighting and halonix led street light.
₹ 2150 / Piece Get Latest Price
| Series | LED Street |
| Wattage | 90 W |
| System Efficacy | 100 lm/W |
| CCT | 5700 K |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Protection Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
Minimum order quantity: 50 Piece
Get Latest Price
| Operation Mode | Motion Sensor, Dimmer Mode, Dusk To Dawn, Timer Based |
| Pole Height | 6 m |
| Fixture Type | Integrated |
| DC Voltage | 12 V DC |
| Brand | Havells |
Get Latest Price
| Product Type | Street Light |
| Light Source | LED |
| Application | Garden, Industrial, Outdoor, Street |
| With Sensor | Motion Sensor |
| Body Material | ABS Plastic |
| Warranty | 1 Year |
Get Latest Price
| Series | Street LED |
| System Efficacy | 100 lm/W |
| CCT | 3000 K |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Protection Rating | IP65 |
| Body Material | Die Cast Aluminium |
Mr. ANURAG (MANAGER)
Alfa India Trading Company
G-604 Shaba complex, Shaba Complex Near khurram. nager Police Chuki
Lucknow - 226022, Uttar Pradesh, India